Başbakan Yıldırım Kırşehir'deydi

Başbakan Binali Yıldırı Ak Parti Kırşehir İl Teşkilatı Olağan Kongresi için Kırşehir'deydi.

Haberin Editörü: Haber Merkezi Güncelleme: 2018-01-07 14:53:31

Türkiye’nin birliğinden, 80 milyonun kardeşliğinden başka hiçbir şeyi önemsemediklerini belirten Başbakan Yıldırım, “Bizim siyasetimiz millete hizmet siyasetidir, gayemiz Hakk’ın ve halkın rızasını kazanmaktır.” dedi.

Kişi başına düşen milli gelirimizin 3 bin dolardan 11 bin dolar seviyesine çıktığını hatırlatan Yıldırım, ülkelerin teker teker iflas bayrağını çekerken Türkiye’nin, başarıdan başarıya koşmaya devam ettiğini ifade etti.

Başbakan Yıldırım şöyle devam etti:

“15 yıl içinde ihracatta en iyi ikinci seviyeyi bu yıl yakaladık. 157 milyar dolar ihracatı aşarak bir rekora imza attık. 2018’de 170 milyar dolar hedef koyduk, inşallah o hedefi de tutturacağız.”

Başbakan Binali Yıldırım, bugünü kurtarmanın değil, yarınları inşa etmenin derdinde olduklarını da kaydetti. AK Parti iktidarları boyunca ahiler kenti Kırşehir’e yapılan hizmetlerden bahseden Yıldırım şöyle devam etti:

“Kırşehir’e son 15 yılda 5 milyar liralık yatırım yaptık. Kırşehir’den yapılan ihracatı 15 milyon dolardan 174 milyon dolara yükselttik. Kırşehir’de 2002 yılında sadece iki ambulans vardı şu an 31 ambulansımız var. Kırşehir’i 2005 yılında doğal gaz ile buluşturduk. Kırıkkale-Kırşehir-Aksaray-Niğde-Ulukışla hızlı tren projesi çalışmaları devam ediyor.”

Yorumlar

Bu habere yorum yaz!