Kaman ve Mucur Doğalgaza kavuştu

Kırşehir'in ilçeleri Mucur ve Kaman doğalgaza kavuştu.

Haberin Editörü: Haber Merkezi Güncelleme: 2018-01-09 14:58:59

İlk olarak Mucur ilçesinde düzenlenen törene Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, kaymakamlar, İl Genel Meclisi Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, ilçe belediye başkanları, KIRGAZ Genel Müdürü Selçuk Aksakaloğlu, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir, ilçe yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Vali Şentürk ve beraberindeki protokol tarafından Mucur ilçesine doğalgaz verme meşalesinin yakılmasının ardından Kaman ilçesinde düzenlenen törene geçildi.

Yaptığı konuşmada doğalgazın medeniyetin ölçütü olduğunu ifade eden Vali Necati Şentürk, doğalgazın kullanıma başlanması ile birlikte Mucur ve Kaman’da yaşayan kadınların işlerinin çok daha kolaylaşacağını söyledi.

Ülkemizin en temiz illerinin başında Kırşehir’in geldiğini belirten Vali Necati Şentürk, “Madden ve manen en yaşanabilir kent olarak Türkiye’nin en temiz illerinin başında Kırşehir geliyor. Bu hava temizliğinde doğalgazın da etkisi büyük. Bugün de Mucur ve Kaman ilçelerimizi doğalgazla kavuşturuyoruz. Doğalgazın gelmesi ile birlikte Kaman Organize Sanayi Bölgesini daha canlı bir hale getireceğiz. Kalkınma, sanayileşme ile mümkün olur. Doğalgaz, ilçelerimize hayırlı olsun.” dedi.

Yorumlar

Bu habere yorum yaz!